Style un Speed slalom ir divas skrituļslidošanas disciplīnas, kurās visas darbības pamatā notiek ap konusiņiem. Tālāk paskaidrots par katru no disciplīnām atsevišķi.

Slaloms

Freestyle slaloms ir salīdzinoši jauna disciplīna uz skrituļslidām, bēt diezgan ātri attistās visās pasaules malās. Freestyle slaloma galvenā doma ir izpildīt elementus ap konusiem, kas novietoti rindā.

Sacensibās ir trīs ceļiņi ar konusiem, katrā savs attālums starp konusiem. Konusus novieto 50cm, 80 cm vai 120 cm attālumā vienu no otra un to skaits katrā rindā (sacensībās) ir attiecīgi: 20, 20 vai 10. Treniņos konusus parasti liek tik daudz cik iespējams, jo 20 konusiem vajag diezgan lielu plašumu.

Elementu skaits jau parsniedz 170 un elementus iedala dažadās grupās pēc grutības. Elementu dažādība ļauj veidot individuālas programmas mūzikas pavadijumā, ko arī vertē tiesneši. Vieglākie elementi, par kuriem atseviški nedod nekādus punktus, ir cross, snakes, fish, nelsons u.c., tomēr tā ir svarīga sastavdaļa programmā un palīdz piekopt savu stilu. Turklāt ar šādu elementu palidzību braucējs var gan mainīt ātrumu, gan virzienu un šādi gatavoties grutākam elementam ar kuru parasti pabeidz ceļiņu. Grūtākie ir One wheel (uz viena ritentiņa) elementi, kurus izpilda gan atmuguriski, gan griežoties, gan sēdus.

Lidzīgi kā citos sporta veidos arī freestyle slalomā ir pasaules mēroga sacensības. World Slalom Series ir vairāki sacensību posmi visā pasaulē, kas dod braucējiem reitingu pasaulē un nosaka labāko. Svarīgākās sacensības freestyle slalomā ir World Freestyle Skating Championships, Paris Slalom World Cup, Skatelondon, Battle Moscow, Thailand Main Event, Battle Masters Beijing, Inline Games Berlin, Haining International Slalom Open.

Freestyle slaloma sacensības notiek divos veidos: Klassika un Battle.

Klassikā braucējs ilglaicīgi gatavo programmu kā arī izvēlās mūziku. Programmai jābūt ne garākai par 1 minūti 30 sekundēm.

Battle notiek vairāk improvizācija. Braucēji tiek sadalīti grupās pa 3-4 cilvēkiem un mērķis ir uzvarēt pretiniekus un iziet no grupās finalā. 3 piegājieni pa 30 sekundēm katram braucējam + Last trick, lai pierādītu, ka viņš ir labāks par citiem braucējiem.

Freestyle slalom ir dinamisks, tehniks un ļoti smuks sporta veids uz kuru ir interesanti skatīties gan lietpratējam, gan vienkāršam cilvēkam no malas.

Speed slalom jeb ātruma slaloms ir sporta veids, kurā sportisti uz ātrumu brauc cauri konusu rindai un, protams, jo ātrāk to ir iespējams izdarīt, jo labāk.

IFSA noteikumi paredz šādu shēmu:

Par katru apgāztu konusu tiek piešķirtas soda +0,02 sekundes.

Kvalifikācija. Visi dalībnieki piedalās kvalifikācijā; katram ir 2 piegājieni, skaita labāko laiku.

Fināli. Finālā dalībnieki sacenšās paralēli. Pārus sadala pēc sistēmas labākais ar sliktāko (piem. ja ir 16 dalībnieki: 1-16; 2-15; 3-14; 4-13; 5-12; 6-11; 7-10; 8-9). Talāk tiek tas, kurš no trijiem braucieniem uzvar divus (KO sistēma). Pirmo vietu iegūst tas, kurš gūst uzvaru fināla braucienā, otro attiecīgi zaudējušais. Šadi noskaidro arī 3-4. vietu. 5-8 vieta sadalās pēc punktiem (laika).