Rollerslidošanā (saukts arī par quad) iespējas izvērsties ir ļoti plašas. Iespējams slidot gan prieka pēc parkos, gan pievērsties jau konkrētiem novirzieniem. Sīkāk par katru:

Rollerslidošana kā atpūta / roller disko
Atpūta uz rollerslidām brīvājā laikā vizinoties kopā ar draugiem tāpat kā ar jebkura veida skrituļslidām. Neskaitāmās pasaules valstīs un pilsētās lielu popularitāti ieguvuši disko vakari ar rollerslidām, kur mūzikas pavadībā iespējams paskrituļot kopā ar draugiem vai iepazīties ar cilvēkiem. Azartiskākie rollerslidotāji mācās savas īpašās kustības un deju soļus, kas tos izceļ uz kopējā fona.

Rollerslidošana uz ātrumu
Slidošana uz ātrumu individuāli un grupās – sprinti, treki, maratoni. Agrāk ļoti populāra, bet šobrīd praktiski izmirusi rollerslidošanas kustība. Laikam ejot lielākā daļa rollerslidotāju pārgāja uz inline tipa skrituļslidām, jo ar tām varēja uzstādīt daudz labākus rezultātus skrituļojot vēl neredzētos ātrumos.

Mākslas rollerslidošana
Šis rollerslidošanas virziens ir tas pats, kas uz ledus daiļslidošana, tikai ar rollerslidām. Dažādas kustības un elementi tiek izpildīti mūzikas pavadībā un atkarībā no kopējā priekšnesuma un grūtības pakāpes tiek piešķirti punkti.

Ekstrēmā rollerslidošana
Triku taisīšana skeitparkos un uz ielām. Lēcieni, salto, slidu satvērieni, slīdēšana pa trubām un citām vietām. Bieži vien rollerslidas aprīkotas ar dažādām detaļām no ekstrēmajām inline skrituļslidām, lai palielinātu izpildāmo triku sortimentu.

Rollerhokejs (rink hockey / quad hockey)
Līdzīgi kā hokejs ar ledus slidām, tikai ar rollerslidām. Galvenais uzdevums – iesist bumbiņu pretinieku vārtos.

Roller Derby / rollerdērbijs
Roller Derby ir pilna kontakta, komandu sporta veids, kuru spēlē uz roller slidām, braucot pa ovāla veida treku.
Spēlē piedalās divas komandas, katrā komandā ir četri bloķētāji un viens uzbrucējs. Spēles sākumā abu komandu uzbrucēji stāv aiz abu komandu bloķētājiem, pēc svilpes signāla uzbrucējiem ir jātiek garām pretējās komanda bloķētājiem, un par katru apdzīto pretinieku bloķētāju uzbrucēja saņem vienu punktu. Spēle ilgst 2×30 minūtes, uzvar komanda ar visvairāk iegūtajiem punktiem. Lai aizkavētu uzbrucēja tikšanu cauri bloķētāju “sienai”, bloķētājiem ir tiesības izmantot legālus spēka paņēmienus, kas iekļauj grūšanu ar pleciem un gurniem.

rollerdērbijs - ekipējums

rollerdērbijs - atļautie paņēmienirollerdērbijs - spēle, uzbrukums un lomas