It is currently Mon Jun 25, 2018 12:16 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Rokerings!
PostPosted: Mon Jun 22, 2009 2:04 pm 

Rokeringa galvenā ideja ir tā, kad centrā liek divus lielākus ritentiņus un pa malām mazākos. Īpaši vajadzīgs visiem, kas nodarbojas ar slalomu.
Šobrīd biežak rokeringu liek ar dažāda diemetra ritentiņu palīdzibu. Rokeringu var likt mazāku vai lielāku,
1) 76-80-80-76 (mazais rokerings)
2) 72-80-80-72 (lielas rokerings)

Kāpēc tieši slalomam ? Rokering jums ļaus labāk manevrēt (daudz labāk), bēt par rokeringu naksies maksāt ar ātrumu! Kaut gan ātrumu jūs zaudēsiet nelielu, tomēr manevrēt būs daudz vieglāk. Pirmo laiku būs sajūta it kā zeme ir apaļa (tā tas arī ir, bet nu tomēr). Vienmēr vilks uz priekšu vai aizmuguri, bet pēc pāris izbraucieniem vai viena treniņa jau pieradīsiet!

rokeringu labāk taisīt ar vienādiem ritentiņiem pēc cietuma (labāk 84A), ir jāskatās kuri atrāk ir nobraukājušies, un nekad nemetiet arā tos ritentiņus, kas bija vidū, jo vienmēr var salikt tos pa malām un tad pirkt tikai 4 jaunus 80mm, nevis 8 jaunus!

No savas pieredzes, kaut gan nelielas, varu teikt tā, kad man bija PS D2 B&W (sliece ~ 30cm), tad rokerings tikai rokerings man ļava nodarboties ar slalomu. Šobrīd es noteikti zinu, ka nodarbojoties ar slalomu - rokeringam vienkārši ir jābūt! freeskate' am pa pilsētu ritentiņus var mainīt, bet slalomā katram jāizmēģina rokerings vismaz vienu reizi. ;)

Share on FacebookShare on Twitter
 Profile  

Post subject: Re: Rokerings!
PostPosted: Mon Jun 22, 2009 2:14 pm 

ņemot vērā, ka man šobrīd ir 4x 76mm, bet sliece ir ļoti precīzi tam uztaisīta, tad varu izveidot tikai mazo rokeringu: 72-76-76-72. Noteikti būs jāizmēģina, redzēs cik liela ir atšķirība starp plakano.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 22, 2009 7:11 pm 

Vispār jau skr. slidām ir ritentiņu pozīciju starpība starp vidu un abu galu.

Profile  

PostPosted: Fri Jun 26, 2009 8:52 pm 

OskarsP wrote:
ņemot vērā, ka man šobrīd ir 4x 76mm, bet sliece ir ļoti precīzi tam uztaisīta, tad varu izveidot tikai mazo rokeringu: 72-76-76-72. Noteikti būs jāizmēģina, redzēs cik liela ir atšķirība starp plakano.

Bet lielo tu vari uztaisīt izmantojot ritentiņus no agresīviem)))

Profile  

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 6:10 pm 

kad tā padomā, sanāk kaut kas līdzīgs ziemas hokeja slidas izliektajai virsmai. Kaut kāda fiška jau tur ir, jo ar ledus slidām vienmēr ir licies vieglāk manevrēt, nekā ar skrituļiem... saskares virsma samazinās, līdz ar to mazāk taisnvirziena noturības.

Vēl varētu pamēģināt uztaisīt karvinga skrituli(kā slaloma slēpi) - vidējie ritentiņi šaurāki par ārējiem. Nez gan kā to dabūt gatavu, varbūt ar dažādu cietību un riteņa profilu... :geek:

Profile  

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 6:31 pm 

Domā tas ir tiešām vajadzīgs? Nevajag aizrauties un aiziet ar to pārāk tālu. 85% no panākuma slēpjas braucējā, 15% ekipējumā. Gan jau, ka tas absolūti nav vajadzīgs, jo slaloma pasaules čempionāta dalībnieki ir priecīgi ar prastāko rokeringu un labām slidām.

Profile  

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 7:19 pm 

Ja uz sk.slidām domā freeridus taisīt lielā ātrumā un slaloms ir kā aizraušanās (cross, snake, one foot un pietiek) tad var dzivot ber rokeringa (var to darīt pat ar PS D2 Blade & Walk - man liekas, kad es to jau pierādiju), bet ja sk.slidas ir slalomam, tad rokeringu ir vērts likt.

Profile  

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 9:23 pm 

da labi, es tak neesmu nekāds pro sporta fanāts un vecums arī vairs nav īstais, lai baigi iespringtu.
Freeskate valkāju tikai tāpēc, ka tie ideāli atbilst manai izpratnei par pilsētas skrituļošanu un labi klausa. Parastā 20km sportiskās formas treniņā nobraucu labi ja 500m atmuguriski un drusku palēkāju un palīkumoju, lai kaut mazliet izkoptu koordināciju. Un pilnīgi pietiek... ne man to rokeringu šobrīd vajag, ne vēl kaut kādu jaunu skrituļkarvingu :lol:

Bet jautrībai ir jābūt ;)

Profile  

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 9:31 pm 

nu, slalomu var izmēģināt, varbūt labi izdosies un aizrausies... tad arī rokeringu izmēģinat var, jo viņs taisa zemi "apaļaku" :twisted: :D

Profile  

PostPosted: Sun Oct 27, 2013 11:20 pm 

tagad ir pre-rockered frame, kas šo problēmu liek pie 0

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours