It is currently Thu Jun 20, 2019 9:42 pm

All times are UTC + 2 hours
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: Fri Jul 11, 2014 9:31 am 
Offline

Joined: Fri Jul 11, 2014 9:06 am
Posts: 1
Sveika skrituļotāju pasaule,

Vēlos uzzināt no zinošajiem ar pieredzi bagātajiem ātruma slidotājiem, kā pareizi un mājās apstākļos vajadzētu karsēt slidzābākus, lai tos varētu pielāgot pēdai. :?:

Palasot informāciju, kas pieejama globālajā tīmeklī, cik esmu sapratis, ka ir vairākas pieejas kā to izdarīt un dažas no tām ir pretrunā. Vieni saka, ka slidzābaks jāliek elektriskajā cepeškrāsnī uz 170 grādiem 10-15 minūtes kopā ar visiem rāmjiem, bet otri saka, ka jāliek uz 100 grādiem bez rāmjiem.


Share on FacebookShare on Twitter
Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu Oct 09, 2014 1:29 pm 
Offline
Site Admin

Joined: Mon Dec 15, 2008 8:38 pm
Posts: 10
Ja karsē slidzābaku bez rāmja, tad tam nav nekādas saturošas daļas un tas var deformēties- savērpties vai izliekties. Rāmis vismaz notur vietā un ļauj izvairīties no šāda precedenta. Protams, var uzsildīt bez rāmja un tad pēc krāsniņas apmeklējuma ātri to skrūvēt virsū. Katrā ziņā slidzābaki diezgan ātri atdziest- katra sekunde ir svarīga, lai ātrāk uzvilktu uzsildītos slidzābakus kājās un ieņemtu pareizu stāju.
Ja sildi ar rāmjiem, kas, manuprāt, ir labākais variants, tad palaid vaļā rāmja/slidzābaka stiprinājumu skrūves. Jo rāmis mēdz nedaudz "iesēsties" slidzābaku materiālā, ja ļoti stingri pievilkts. Tikai pēc atdzišanas noteikti neaizmirsti atkal pievilkt visu.

Sildīšana notiek elektriskajā cepeškrāsnī (ventilātors nodrošina gaisa cirkulāciju) ~90°C uz ~20minūtēm. Paver vaļā krāsni un patausti paspaidi potīšu zonu vai šķiedru materiāli jau mīksti. Var karsēt arī nedaudz ilgāk.

Ņem vērā, ka slidas uzkarst diezgan pamatīgi. Velc kājās zeķes ar kurām slido un sagatavo pa rokai ūdeni ar ko padzesēt kājas, ja sāk pārāk traki karst. :) Ūdens arī palīdzēs ātrāk sacietēt slidām tādējādi samazinot kājās stāvēšanas laiku.

Ja sildi tikai konkrētu slidzābaka vietu, tad to var darīt ar celtniecības fēnu. Tikai jāuzmanās, lai nesadedzinātu ārējo apdari. Ik pa laikam tausta vai palicis jau mīksts. Konkrētas vietas var izspiest ar pirkstu vai iepriekš sagatavotu, piemēram, koka sprunguli ar noapaļotu galu.

P.S. Kad slidas izņemtas no krāsns, tad nepārcenties ar šņorēšanu, jo visi materiāli ir mīksti un viegli sabojājami (kniežu vietas šņorēm).


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group