Photo: Ardo Saks

Photo: Ardo Saks

Tartu skrituļslidošanas maratons ik gadu pulcē vairāk kā tūkstoti skrituļslidotāju un ir lielākais Baltijas valstu un Skandināvijas pasākums skrituļslidotājiem. Arī Latvijas ātrākajiem skrituļslidotājiem šīs ir vienas no nozīmīgākajām gada sacensībām, kur mūsējie ik gadu uzrāda arvien labākus rezultātus un šis gads nebija nekāds izņēmums.

Pirmā Tartu skrituļslidošanas pasākuma diena sākās ar sprintiem un distancēm pašiem mazākajiem skrituļotājiem. Šogad Tartu sprintu un maratons īpašais viesis bija junioru Pasaules čempions skrituļslidošanā – venecuēlietis Sebastian Tigreros. Kvalifikācijā labākos rezultātus 600m garajā sprintā izdevās uzrādīt Robertam Punduram un Reinim Znotiņam, kam vajadzēja nodrošināt izdevīgākus pretiniekus ceturtdaļfinālā. Nākamos labākos kvalifikācijas laikus uzrādīja Maksims Gutsalovs (RUS), pagājušā gada uzvarētājs Marten Liiv un kā piektais favorīts no Venecuēlas Sebastian Tigreros. Finālā piecu spēcīgāko sprinteru konkurencē pārliecinoši uzvarēja Sebastian Tigreros (VEN), tomēr Reinim Znotiņam izdevās apsteigt pagājušā gada uzvarētāju Marten Liiv un izcīnīt augsto 2. vietu!

Otrā un var teikt, ka galvenā diena ir Tartu maratons, kas pulcē lielāko daļu dalībnieku. Skrituļslidotāji, kas vēlas sasniegt savus personīgos rekordus un izaicināt sevi, sabrauc no visas Igaunijas un tuvākajām kaimiņvalstīm. To skaitā arī kupls skaits dalībnieku no Latvijas! 42km distancē elites, jeb ātrāko skrituļslidotāju grupa bija liela un brīžiem veidoja 3 skrituļslidotāju rindas virzoties ar ātrumu ~38 līdz 40km/h, tomēr jau pēc pirmās 180° apgriešanās un stāva kalna kāpuma priekšā lielās dalībnieku rindas sašķēlās veidojot mazākas, izkristalizējās arī spēcīgāko grupa, kas “aizgāja” no pārējiem prom. Distancē pāris ne visai bīstamus rāvienus no grupas veidoja gan Igaunijas, gan Latvijas sportisti. Tikai pāris km pirms finiša no grupas izdevās aiziet diviem spēcīgiem Igaunijas pārstāvjiem no konkurējošajām komandām. Atlikušajā grupā nebija neviena, kas uzņemtos iniciatīvu sākt pakaļdzīšanos, te gan jāpiemin, ka to vajadzēja darīt komandai no Latvijas, jo pārējiem grupā palikušajiem komandu pārstāvjiem abu prom bēdzēju ķeršana nebija izdevīga. Pirmais finiša sprintu uzsāka lietuvietis Viktoras Češulis, kas šajās sacensībās pārstāvēja Powerslide – Laimīte Latvijas komandu. Tā kā pārējiem dalībniekiem par to, kādu komandu lietuvietis pārstāv, nebija ne jausmas, visi gaidīja, ka kāds no grupā palikušajiem spēcīgajiem latviešiem uzsāks ķeršanu. Rezultātā Viktoras spēja noturēt nelielu pārsvaru līdz finišam un ierindojās trešajā vietā Tartu maratonā. Atlikušās grupas sprintu uzvarēja Reinis Znotiņš un revanšējās Sebastian Tigreros (VEN) par iepriekšējās dienas sprintu.

Uz goda pjedestāla 12 ātrākie maratona distancē:

 1. Liiv Marten (EST)
 2. Kaljuvee Kaspar (EST)
 3. Češulis Viktoras (LT)
 4. Znotiņš Reinis (LAT)
 5. Tigreros Sebastian (VEN)
 6. Pundurs Roberts (LAT)
 7. Vysotsky Maksim (RUS)
 8. Yugay Nikolay (RUS)
 9. Keskpaik Kert (EST)
 10. Markus Mart (EST)
 11. Koort Lauri (EST)
 12. Šnore Sandris (LAT)

Tartu sprintu, maratona un tautas distanču rezultāti: https://www.tartumaraton.ee/en/events/rulluisumaraton/10/marathon/results/

Raksts: Roberts Pundurs

2 komentāri rakstam - “10. Tartu skrituļslidošanas maratonu uzvar Marten Liiv”

 1. Oskars raksta:

  Komandas vērtējumam labi, bet vispār… baigi šokējoši izklausījās… gāja prom Lietuvietis, Latvieši neķēra, jo ir vienā komandā..

  Ņemot vērā LV komandas sastāvu: Roberts, Reinis, Lauris, Sandris… kaut kā savādāk tā vienošanās bija jānoslēdz :mrgreen:

 2. Roberts raksta:

  Visa maratona video no Dzintara Lapiņa skatpunkta: https://www.youtube.com/watch?v=s7gMuegFz0g

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: