Raksta autors: Ivars Bācis / Sportacentrs.com

Svētdien Siguldā, Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā tika aizvadītas ikgadējās skrituļslidošanas sacensības “S! – Powerslide kausa izcīņa”, kur visās vecuma grupās sacensības uzsāka pāri par 80 skrituļslidotāju. Dalībniekiem, neskaitot pašas jaunākās SV6 un SV8 grupas, bija jāsacenšas četros startos, kas ietvēra dažāda garuma distances. Vīriešiem elites grupā kopvērtējumā uzvaru svinēja Roberts Pundurs (Powerslide-Taktika.lv), bet sieviešu konkurencē pirmajās divās vietās elites grupā bija kalnu slēpotājas no SK ”Pantera” Marta Garā un Ieva Meldere, kuras bija ātrākās 200m sprintā, bet pārējos trīs startos garākās distancēs piekāpās pieredzējušākajai skrituļslidotājai no S40 grupas Antrai Zemītei (ASI Skibox) un labākajai juniorei Laine Kreitālei (ASI Skibox).

Elites kā arī junioru un SV40 grupas pārstāvji un pārstāves sacentās 200m sprintā, 1,4km (7x200m), 4,8km (4×1,2km) un 2,8km (14x200m) distancēs. Trijos startos dalībnieki brauca pa 200m apli, bet vienā no startiem sacentās arī pa garo 1,2km apli ar nelielu nobraucienu un kāpumu. 200m sprints vienīgais bija ar intervālu startu.

Vīriešu elites grupā trīs uzvaras un viena trešā vieta nodrošināja pārliecinošu uzvaru Robertam Punduram, kuram pirmajos trijos startos vistuvāk bija labākais juniors Reinis Znotiņš (Powerslide). Gan Roberts, gan Reinis izcēlās ar ļoti labiem rezultātiem 200m sprintā, Reinim Znotiņam uzrādot laiku 19,18 sekundes, bet Robertam Punduram pat zem 19 sekundēm – 18,95 (līdz ar to ar zināmu humora devu var teikt, ka pagājušo svētdien divi latvieši ir bijuši ātrāki par slavenā jamaikieša Useina Bolta 200m rekordu, tiesa, mūsējie to paveica uz skrituļslidām – aut.piez.). Katrā startā sīvu pretestību izrādīja spēcīgais lietuvietis Viktoras Cesulis, kurš ieguva otro vietu, bet, neskatoties uz uzvaru pēdējā startā 2,8km distancē, trešajā vietā kopvērtējumā ierindojās Lauris Bitenieks (Powerslide-Laimīte), kurš ceturtajā vietā atstāja pirmajos divos startos trešo vietu ieguvušo Oskaru Punduru (Powerslide-Taktika.lv). Pēc otrā labākā rezultāta uzrādīšanas 200m sprintā junioru kongruencē no sacensībām izstājās otrās vietas pretendents Krišjānis Ceplis (Powerslide-Laimīte), līdz ar to aiz uzvarētāja Reiņa Znotiņa trijniekā ierindojās Artis Pencis (BJC Laimīte) un Kristers Kuģenieks (Filter), Artim pārspējot allaž priekšā esošo Kristeru.

Sievietēm elites grupā pirmajās divās vietās ierindojās SK “Panteras” kalnu slēpotājas, abām līdzīgi cīnoties tikai divos startos – 200m sprintā, kur Marta Garā, uzrādot rezultātu 22,89 sekundes, tikai par divām sekundes simtdaļām apsteidza Ievu Melderi, kura, savukārt, par četrām sekundes simtdaļām finiša sprintā pārspēja Martu 2,8km distancē (2,8km Marta palīdzēja komandas biedrenei, lai Ieva kopvērtējumā varētu nosargāt otro vietu, un uzvaru liedza arī kritiens priekšpēdējā apļa sākumā, atrodoties līderpozīcijās – aut.piez.). Trešo vietu ieguva Karīna Ceriņa, kura garākās distancēs izrādīja konkurenci I.Melderei, 4,8km arī apsteidzot viņu par 20 sekundēm. Ja 200m sprintā Marta ar Ievu bija ātrākās, ņemot vērā visas sieviešu grupas, tad pārējos trīs startos viņām stabili priekšā bija labākā S40 grupas pārstāve Antra Zemīte un labākā juniore Laine Kreitāle, sarūpējot interesantu divcīņu un sprinta finišu 4,8km un 2,8km distancēs, abas reizes nedaudz ātrākai esot Antrai Zemītei. Antra savā grupā aiz sevis atstāja itālieti Silviju Tasaru un Janu Miglinieci, bet juniorēm otro vietu pēc Katrīnes Dreimanes izstāšanās, ieguva Elza Osmane.

V40 grupā vīriešiem 200m sprintā uzvarēja kalnu slēpotāju un skrituļslidotāju treneris Andris Krauja (ASI Skibox), taču nākamajos trīs startos pārējiem cerības neatstāja Dzintars Sarmulis (Filter), svinot uzvaru arī kopvērtējumā. A.Kraujam, pārējos trīs startos cīnoties ar vēl pāris sāncenšiem un finiša sprintā viņus pārspējot, godpilnā otrā vieta, bet uz trešā pakāpiena kāpa Ivars Vingris (Filter).

Papildus nominācijā par absolūti labāko laiku visu četru startu kopsummā neatkarīgi no pārstāvētās grupas lielos ceļojošos kausus savā īpašumā ieguva Roberts Pundurs, kuram tā jau bija otrā reize. Pirms pēdējā starta viņam tikai pussekundi zaudēja iepriekšējo divu gadu šā kausa ieguvējs Reinis Znotiņš, bet pēdējā startā junioru sacentās atsevišķi, līdz ar to Reinim bija jābrauc vienatnē, jo līdzvērtīgu sāncenšu junioros viņam nebija. Taču nevar teikt, ka Roberts nākamajā startā pie elites būtu daudz ko ieguvis no braukšanas grupā, jo viņš lielāko daļu distances strādāja grupas priekšgalā. Sievietēm pie ceļojošā kausa pirmo reizi tika Laine Kreitāle. No četriem startiem trīs reizes savstarpējās cīņās pārāka par Laini bija Antra Zemīte, taču 1,4km distancē, kur viņas nestartēja kopā, Lainei izdevās uzrādīt par trim sekundēm ātrāku laiku, kam beigās izrādījās izšķirošā loma.

5 komentāri rakstam - “Atskats uz S! – Powerslide kausa izcīņa 2015”

 1. Oskars Pundurs raksta:

  Labs raksts, daudz interesantas informācijas un novērojumu!

  Runājot par Ivara B. zināšanu krājumu, tas ir diezgan iespaidīgs, par to nešaubās neviens, kas 7dien bija Siguldā ;)

  P.S. neliels komentārs, ceru, ka Ivars izlasīs. Mans viedoklis tāds. Pirmo stundu bija tiešām interesanti un lielā informācijas gūzma un salīdzinājumi ar visādiem citem sporta veidu sasniegumiem (distances/laiki) pret mūsu startiem Siguldas trasē, bija noderīgi un interesanti un pat aizraujoši!
  Tālāk jau nēeedaudz sāka apnikt. Precīzāk sakot nevis informācijas daudzums, bet tieši tā nesaistīto notikumu (raiņa 150 gadu jubileja, tauriņstila peldēšana, lodes grūšana utt) pieminēšana un iepīšana pie pirmās izdevības. Mans šķiet, ka noderīgāk būtu bijis lielāku uzmanības koncentrēšanu veltīt tiešajiem notikumiem (precīzāk sekot apļu skaitam, kaut kāda precīzāka infromācija par virzību lielā kausa izcīņā u.c.).
  Katrā ziņā manā skatījumā cilvēks diezgan spēcīgs komentēšanas jomā, jāuzklausa kāds citiem viedoklis par to info daudzumu/veidu un viss būs OK ;)

 2. Ieva raksta:

  Domāju, ka Ivars bija pats labākais, kas vispār bija šajās sacensībās un vienīgais, kas uzturēja kādu dzirksteli bezjēdzīgi iztieptās sacensībās. Pats tops bezjēdzīgi iztieptās sacensībās bija U8 grupas sīčiem starp startiem ielikt vairāk, kā trīs stundu pauzi. :evil:

 3. Oskars Pundurs raksta:

  ^^^ https://www.youtube.com/watch?v=DksSPZTZES0

 4. Juris raksta:

  Kaut izstiepies, bet es nekādi nevaru izdomāt, kā sacensības var būt iztieptas. Kur tur bija tiepšanās? ;)

 5. Roberts raksta:

  Bija viena ilgāka pauzīte, bet dalībnieki varēja labi iestiprināties un atpūsties tajā brīdī. Varbūt pašiem mazākajiem un skatītājiem tā varēja traucēt, bet nevarēja arī būt tik traki.

  P.S. Man ļoti patika kā Ivars komentēja!

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: