NRR2014

Foto: www.nra.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas Mežaparkā norisinājās grandiozs nakts skrituļslidošanas pasākums Nike Riga run 2014

Šogad lielākajam sporta labdarības pasākumam bija īpaša programma skrituļslidotājiem- nakts skrituļslidošana. Īpaša atmosfēra ar disko gaismām un dūmiem, dzīvā mūzika- bija padomāts ne tikai par dalībniekiem, bet arī par skatītājiem.

Bērnu skrituļslidošanas starts tika dots pievakarē 19:00 un atkarībā no vecuma grupas tiem bija jāveic 500m vai 1km gara distance.

21:00 uz starta stājās galvenās distances dalībnieki, kuriem bija jāveic 10km. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, trase bija nedaudz mainīta un dalībnieki veica 3 apļus ierasto 2 vietā. Līderu grupu pirmajā aplī pavadīja automašīna, bet atlikušajos divos apļos ceļu ātrākajiem atbrīvot centās pa priekšu braucošs motorollers. Trase bija pietiekami labi pārredzama, lai dalībnieki varētu laicīgi mainīt skrituļošanas trajektoriju un apslidotu tos, kuri izvēlējās lēnāku skrituļošanas ātrumu. Asfalta segums lielākajai daļai distances bija patīkami gluds, vietām gan pēdas bija atstājis iepriekšējās dienas lietus, tādēļ trasē pāris vietās bija dažas peļķes un mitrs asfalts.

Līderu grupas pirmais aplis tika veikts salīdzinoši saudzīgi, tomēr temps bija par lielu lielākajai daļai dalībnieku un tajā atradās tikai 9 ātrākie skrituļslidotāji. Pēc nelielas tempa maiņas otrā apļa sākumā līderu vagonā vairs bija palikuši tikai 6 ātrākie. Līdz ar skrituļslidotāju pārpildīto trasi drošības apsvērumu labad līderu grupa izvēlējās drošāku skrituļslidošanas ātrumu, kas brīžiem ļāva pietuvoties tuvākajiem sekotājiem aiz līderiem. Tomēr ātrums bija pietiekami liels, lai otrā apļa starpfinišā nodrošinātu jau 19 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Trešajā (noslēdzošajā) aplī temps tika krasi kāpināts un līderu vagonā palika vairs tikai 5 spēcīgākie skrituļslidotāji. Kādu kilometru pirms finiša pēc sarežģīta un slidena līkuma no līderu grupas izdevās izrauties Oskaram un Robertam Punduram, kuriem uz papēžiem mina šī gada Latvijas čempions Reinis Znotiņš. Pie Mežaparka lielās estrādes, kura pakājē jau bija finiša līnija, Reinim izdevās panākt brāļus Pundurus. Ieslidojot estrādē tika uzsākts finiša sprints, kurā spēcīgāks izrādījās pagājušā gada Nike Riga run čempions Roberts Pundurs. Rezultātā pirmo vietu Nike Riga run 2014 skrituļslidošanā izcīnīja Roberts Pundurs (Powerslide- Taktika.lv) ar laiku 0:16:39.07, otro vietu ieguva šī gada Latvijas čempions Reinis Znotiņš (Powerslide- Laimīte) 0:16:39.49, bet trešo vietu sev nodrošināja trīskārtējais Nike Riga run čempions Oskars Pundurs (Powerslide- Taktika.lv) finišā uzrādot laiku 0:16:45.55

NRR 2014 uzvarētāji

Dāmu konkurencē arī šogad ātrākā bija Laima Kaufiņa (SkiBox/Filter) 0:17:48.23, otro vietu izcīnīja Sandra Žebere (Slido.lv) 0:18:55.26, savukārt trešo ātrāko laiku uzrādīja Antra Zemīte (ASI-SkiBox).

Lai arī šī gada ātrāko skrituļslidotāju distancē pavadītais laiks ir par vienu minūti ātrāks (pagājušā gada rezultāts 0:17:38), sportistu GPS ierīces uzrāda, ka pagājušo gadu distance bijusi ~11km, savukārt šogad 9,3km.

Nike Riga run 2014 bildes
Nike Riga run 2014 skrituļslidošanas rezultāti

Nike Riga run 2014 skrituļslidošanas rezultāti (*.xls formāts)

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: