Powerslide skrituļslidošanas apmācību epizodē #10 mēs apskatīsim skrituļslidu ekipējuma apkopi. Kad esi iegādājies skrituļslidas un sācis tās lietot, tām regulāri jāseko līdzi un jāveic nepieciešamās apkopes. Pirmais, ko aplūkosim ir ritentiņu rotācija jeb profilakses maiņa vietām. Ļoti svarīgi ir veikt šo procedūru regulāri, lai abas ritentiņu puses saglabātos pēc iespējas labākā stāvoklī. Iemesls tam ir- ritentiņi nodrošina ripošanu un saķeri kā taisnē, tā pagriezienos. Brīdis, kad veikt ritentiņu rotāciju, nav noteikta zinātne. Katram ir dažāda skrituļslidošanas tehnika, svars, atspēriena spēks, tādēļ nav noteikts laika periods, kad vajadzētu mainīt ritentiņus vietām. To ir labi paturēt prātā, lai zinātu, ka tas ir jāveic regulāri.

Vienkāršākā maiņas procedūra ir katru ritentiņu apgriezt otrādi, lai iekšmala nonāktu ārmalā. Labāks veids kā rotēt ritentiņus ir veikt arī to maiņu vietām, piemēram, priekšējo ritentiņu pārvietot uz aizmuguri un pārējos par pozīciju uz priekšu. Veicot ritentiņu maiņu vietām ļoti labi būtu atcerēties pārbaudīt arī rāmja/slidzābaka stiprinājumu skrūves, jo regulāri skrituļojot tās var palikt vaļīgas no vibrācijām. Ja skrūves ir vaļīgas, tad jāpārbauda vai nav mainījusies rāmju pozīcija. Bieži vien pasaules ātrāko skrituļslidotāju slidzābakiem var novērot, ka rāmju pozīcija ir atzīmēta ar līmlnetes gabaliņu, lai tā būtu nemainīga.

Nākamajās epizodēs varam sagaidīt īpašos viesinstruktorus, kā piemēram, Bart Swings un Felix Rijhnen, lai Jums ar mani nepaliktu garlaicīgi. -Scott Arlidge

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: