Aktīvākie Baltijas valstu skrituļslidotāji pavisam noteikti ir no Latvijas. Par to liecina ne tikai pagājušo gadu skrituļslidošanas sezonas atklāšanas sacensības “Berlīnes pusmaratons”, bet arī “Berlīnes pusmaratons 2014”, kurš norisinājās šī gada 30. martā.
Oficiāli tajā startēja 17 skrituļslidotāji no Latvijas, bet klīst baumas, ka trasē devās vēl vairāk mūsējo. Tajā pašā laikā oficiālu dalībnieku no Lietuvas vai Igaunijas tur nebija nemaz.

Skaitļus pie malas, jo viens no Latvijas ātrākajiem skrituļslidotājiem Reinis Znotiņš (Powerslide Latvija) šogad startēja Berlīnes pusmaratonā pirmo reizi. Kādas šīs sacensības bija Reiņa acīm, lai stāsta turpinājumā:

Gatavošanās vienām no sezonas svarīgākajām un vērienīgākajām skrituļslidošanas sacensībām prasīja daudz treniņu vairāku mēnešu garumā. Šajos treniņos mans treneris – Lauris Bitenieks palīdzēja uztrenēties tā, lai sacensībās varētu sniegt pašu labāko sniegumu. Tas arī izdevās, jo sacensību distanci es veicu netipiski ātri sezonas sākumam, kā arī ieguvu labu vietu sacensību kopvērtējumā.
Braucot uz Berlīni, es nejutos savā labākajā formā – es biju samērā noguris un nebija sajūta, ka esmu gatavs sacensties. Šīs sajūtas lika par sevi manīt līdz pat sacensību dienai. Dienā pirms sacensībām, es ar savu treneri un draugiem – Antru un Pēteri, izbraucām sacensību trasi. Šis brauciens palīdzēja saprast, ka distance ir pietiekami gara, un ka jebkurā vietā distancē var izšķirties sacensību gala rezultāti. Braucienu sākām vēlu vakarā un tas turpinājās diezgan ilgi, tāpēc biju nedaudz noraizējies, kā jutīšos sacensību dienā. Pēc pārnakšņošanas viesnīcā, pamostoties es uzreiz zināju, ka šī ir īstā diena, lai sacenstos, jo es beidzot jutos gatavs sacensībām. Laiks līdz sacensību sākumam paritēja neaprakstāmi ātri. Ar treneri – Lauri bijām izdomājuši taktikas, kuras pielietosim braucot sacensībās. Galvenais uzdevums bija pēc iespējas ilgāk noturēties līderu vagonā, aiz pašiem ātrākajiem. Mērķis bija noturēties vismaz 3 km. Pēc sacensību starta signāla, es ieguvu labu pozīciju līderu vagonā. Vagons kustējās uz priekšu ļoti ātri, kas lika man atpalikt no pirmā uz otro vagonu. Tas notika apmēram ceturtajā kilometrā, galvenais uzdevums bija izpildīts – noturēties ar līderiem vismaz 3 km. Nebija ilgi jāgaida otrā vagona braucējus, jo viņi no pirmā vagona neko daudz neatpalika. Sagaidīju otro vagonu un atpūtos tajā, jo braukšana ar līderiem prasīja visas spēka rezerves. Neilgu laiku pēc tam, man pievienojās Lauris. Ar šo vagonu turpinājām ceļu līdz pat finiša taisnei. Distancē nācās vairākas reizes saņemties, jo ātrums nebija mazs, kā arī es vēl nebiju atpūties no braukšanas līderu vagonā. Brauciens līdz pēdējiem kilometriem bija samērā mierīgs – bez lieliem kāpinājumiem vai sprintiem. Vagoniņš sevī ietvēra vairāk kā 20 sportistus. Tuvojoties distances beigām, daudzie skrituļslidotāji traucēja iegūt labu pozīciju, lai finišētu, jo visi gribēja būt vagona priekšā. Šajā vietā man ļoti palīdzēja Lauris. Viņš man sagādāja vietu vagoniņa priekšpusē, kā arī palīdzēja tur to saglabāt. Lauris arī pieķēra slidotājus, kuri mēģināja aizmukt no vagona. Pēdējā kilometrā mani spēki bija izsmelti no daudzajiem kāpinājumiem distances beigu daļā. Bija sajūta, ka finiša sprintā neko daudz nevarēšu ietekmēt gala rezultātus, jo likās, ka visi slidotāji ir stiprāki un vairāk gatavi finiša sprintam. Pienākot pēdējiem distances metriem, es biju tikai nedaudz atjaunojis savus spēkus. Tos arī es liku lietā. Finišā es iebraucu trešajā vietā no visa vagona, Lauris palika uzreiz aiz manis. Es biju pārsteigts par izcīnīto vietu vagonā, acīmredzot ne es vienīgais biju pārguris brauciena laikā. Iespējams, es būtu pacīnījies par pirmajām divām vietām vagonā, bet nobloķējot mani pirms finiša līnijas, tas nebija iespējams. Par to es nepārdzīvoju, jo es priecājos par to, kā bija.
Pēc sacensībām ar treneri izrunājām visus iespējamos sacensību scenārijus un nonācām pie secinājuma, ka šis bija mums visizdevīgākais. Es biju nedaudz vīlies sevī, ka es noturējos līderu vagonā tikai četrus km – es nedomāju, ka tas būs tik grūti! Tagad ar Lauri plānojam jaunos treniņplānus, lai varētu parādīt tikpat un vel labākus sniegumus nākošajās sacensībās.

Liels paldies par iesūtītajām bildēm Antrai Zemītei un Pēterim Pētersonam

Oficiālais video no “Berlīnes pusmaratons 2014”

Berlīnes pusmaratons 2014 rezultāti:
Sporta grupa

1. Rijhnen, Felix (GER) 00:31:34
2 . de Souza, Elton (FRA) 00:31:35
3. Widmer, Severin (SUI) 00:31:35

41. Znotins, Reinis (LAT) 00:35:49
42. Bitenieks, Lauris (LAT) 00:35:49
84. Vancovics, Karlis (LAT) 00:37:59

Brīvā laika grupa (sievietes)

5. Irbe, Arta (LAT) 00:40:34
21. Zemite, Antra (LAT) 00:43:11
37. Pukste, Ilvija (LAT) 00:43:58
98. Dreimane, Katrine (LAT)  00:50:21
393. Kaufina, Laima (LAT) 01:11:39

Brīvā laika grupa (vīrieši)

55. Krauja, Andris (LAT) 00:40:28
56. Krauja, Dainis (LAT) 00:40:29
59. Malinovskis, Janeks (LAT) 00:40:33
61. Sipkovs, Agris (LAT) 00:40:33
88. Vancovica, Lelde (LAT) 00:48:54
104. Pētersons, Pēteris (LAT) 00:41:50
158. Neibergs, Rihards (LAT) 00:44:05
168. Melbardis, Dzintars (LAT) 00:45:12
394. Vancovics, Atis (LAT) 00:53:27

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: