Bildes un apraksts: Dmitrijs Čarugins

No 12. līdz 14. jūlijam notika ikgadējais Eiropas čempionāts Freestyle slalomā. Šogad Latviju pārstāvēja freeskate.lv komandas biedrs – Nikita Gandža.

Sacensības notika Polijas pilsētā Varšavā, precīzāk Pružkovas BGZ arēnā. Vīriešu grupā freestyle battle disciplīnā pieteicās vairāk kā 60 dalībnieku. 13 no tiem ir World Top 20.

Kopā startē 16 grupas un Nikita ir desmitajā grupā kopā ar Denis Islamov (international Team Powerslide/ WSS#25), Ivan Misevra (WSS#23, FR#2) un Motyka Kamil (WSS#163). Tikt talāk var tikai no 1-2. vietas grupā, bet pārspēt starptautiskās komandas skrituļslidotājus un 2012.gada Krievijas vice-čempionu ir diezgan grūti. Par poļu braucēju arī bija labas atsauksmes, bet viņš palika ēnā aiz diviem Krievijas skrituļslidotājiem.

Pirmajā raundā izdevās gandrīz viss iecerētais, kas arī psiholoģiski nospēlēja savu lomu. Rezultātā 2. vieta tika Nikitam!

Grupas rezultāti:
1. Denis Islamov
2. Nikita Gandža
3. Ivan Misevra
4. Motyka Kamil

Atpūtai viena nakts un ar nepacietību sagaidām nākamo grupu sarakstus. Tiek izveidotas 8 grupas un katrā ir vismaz viens no World top 20. Diemžēl mēs dodamies uz
“nāves grupu” kurā ir uzreiz 3 skrituļslidotāji no elites- Dawid Jaworsky (WSS#11/PSWC#3), Andrey Shitov (WSS#40/FR#5, Seba team) un Alexandre Claris (EFSC12#1, WSS#3, Seba international). Katrs no viņiem pretendē ne tikai uz 1. vietu grupā, bet uz arī uz 1. vietu Eiropas čempionātā.

Grupas rezultāti:
1. Alexandre Claris
2. Andrey Shitov
3. Dawid Jaworsky
4. Nikita Gandža

Iziet no grupas neizdodas un arī apsteigt kādu no elites nesanāk. Alexandre Claris un Andrey Shitov iziet no grupas un abi tiek līdz pat finālam. Eiropas Čempionāta 2. vieta Alexandre Claris un 4. vieta Andrey Shitov.

Nikitam sacensības beigušās un Latvijas skrituļslidotājs paleik 25. pozīcijā, kas šobrīd ir augstākais sasniegums Latvijai freestyle slalomā!

Video no sacensībām tiks publicēti vēlāk.

Atšifrējumi:
WSS# – World Slalom Series rating
FR# -Russian Federation rating
PSWC# – Paris Slalom World Cup
EFSC# – Eiropean Freestyle Slaloma Championship

3 komentāri rakstam - “Freeskate.lv komanda Eiropas Čempionātā Freestyle slalomā”

 1. Roberts raksta:

  Paldies Dmitrijam par sagatavoto aprakstu! Bija interesanti lasīt kā jums tur gāja.

  Un apsveicu Nikitu ar labajiem panākumiem! :wink: Tā turpināt

 2. -999- raksta:

  Tiklīdz būs video – pievienošu.

 3. Quasty raksta:

  inline skayte bisty go ty u orbig tyforino :lol:

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: