Visu ziemu cītīgi trenējoties, arī šogad ar nepacietību tika gaidītas Baltijas valstu lielākās iekštelpu ātruma skrituļslidošanas sacensības- Schänkel Tartu Rull.  Vadoties pēc pagājušā gada pieredzes, šīs sacensības ir dinamiskas, aizraujošas un notikumu pilnas, jo atšķirībā no, piemēram, maratona distancēm, šādās sprinta sacensībās ir daudz dažādu distanču, tādējādi lielāka iespēja izpausties dažāda rakstura skrituļslidotājiem. Subjektīvi jāsaka, ka šīs ir gada interesantākās sacensības, jo tām pašlaik līdzīgu nav, atšķirībā no ikgadējiem ~20 maratoniem, kas vasaras periodā ir katru nedēļas nogali.
Schänkel Tartu Rull pasākums notiek jau 3. gadu pēc kārtas, un katru gadu pulcē arvien vairāk interesentu un dalībnieku. Šogad sacensībās startēja 81 dalībnieks un tika pārstāvētas tādas valstis kā Igaunija (30), Ukraina (35), Latvija (9), Krievija (4) un Vācija (3).
Šajās sacensībās par katru sacensību distanci dalībnieki saņem punktus (par pirmo vietu 0, par otro 2 punkti, trešo 3, utt.), lai noskaidrotu abu dienu ātrākos skrituļslidotājus. Tā ir papildus spriedze, jo katrā distancē ir jāuzrāda maksimāli labs rezultāts un nav vieta kļūdām, jo viena neveiksme var izslēgt dalībnieku no cīņas par kādu no medaļām.
Pirmās sacensību dienas atklāšanas distance bija 100m lidojošais aplis, kur skrituļslidotājiem jāveic pēc iespējas ātrāk pēdējais no diviem apļiem- tātad, uzņemot ātrumu jau pirms starta līnijas. Vēl īsti nebijām apraduši ar trasi, jo tā ir daudz ātrāka par to, kur trenējamies pa ziemu, tomēr jau pirmajā distancē izdevās uzrādīt ļoti labus rezultātus:

100m sprints
1. Roberts Pundurs (Powerslide Latvia) 0.09,73
2. Danila Ruusu (Uus Maa / Rullibaas) 0.09,93
3. Eerik Idarand (Rullibaas) 0.10,17
3. Oskars Pundurs (Powerslide Latvia) 0.10,17
5. Lauris Bitenieks (Powerslide Latvia) 0.10,25

11. Reinis Znotiņš (Powerslide Latvia) 0.10,78

Iegūstot emocionālu pacilājumu un redzot, ka varam cīnīties ar pagājušo gadu čempioniem, izvērtējām savas priekšrocības un ar izciliem rezultātiem turpinājām cīnīties par augstākajām vietām visās turpmākajās distancēs!

500m sprints
1. Roberts Pundurs (Powerslide Latvia)
2. Oskars Pundurs (Powerslide Latvia)
3. Danila Ruusu (Uus Maa / Rullibaas)
4. Eerik Idarand (Rullibaas)
..
11. Lauris Bitenieks (Powerslide Latvia)
12. Reinis Znotiņš (Powerslide Latvia)

1500m sprints
1. Nikolai Yugai (Uus Maa / Rullibaas)
2. Roberts Pundurs (Powerslide Latvia)
3. Oskars Pundurs (Powerslide Latvia)
..
5. Lauris Bitenieks (Powerslide Latvia)
..
8. Reinis Znotiņš (Powerslide Latvia)

Otrā sacensību diena nesa sev līdzi jau zināmu dalībnieku nogurumu, jo pirmās dienas 500m un 1500m distanču ātrākie dalībnieki cīnās ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā, kur katrā braucienā jābūt starp 2 labākajiem, lai tiktu tālāk. Ņemot vērā, ka dalībnieki ir sadalīti dažādās vecuma un sagatavotības grupās, pauzes starp braucieniem liek sacensībām ilgt visu dienu.
Pirmās dienas pacilātība bija atstāta jau pagātnē, jo jaunā diena varēja nest jaunus un negaidītus pārsteigumus. Otrās dienas cīņa sākās ar 200m sprintu! Šī distance ir jāveic no vietas un jāuzrāda labākais laiks, ko var sasniegt šajos 2 apļos. Kā jau bijām paredzējuši, tad otrā diena visiem viesu skrituļslidotājiem, tajā skaitā mums, deva vēl lielāku priekšrocību, jo pirmajā dienā apradām ar trases ātrumu un trajektorijām. Skrituļslidtoājiem no Latvijas šajā distancē gāja ļoti labi, jo ar pārliecinošiem un stabiliem braucieniem tie spēja uzrādīt gan trases absolūti labāko laiku, gan ierindoties 3 ātrāko braucienu sarakstā.

200m sprints
1. Roberts Pundurs (Powerslide Latvia) 0.20,53
2. Danila Ruusu (Uus Maa / Rullibaas) 0.21,53
3. Reinis Znotiņš (Powerslide Latvia) 0.21,65
3. Lauris Bitenieks (Powerslide Latvia) 0.21,65
3. Oskars Pundurs (Powerslide Latvia) 0.21,65

Atkal atgūstot pārliecību par saviem spēkiem, visi bijām gatavi 1000m sprintam, kur nostiprinājām savas kopvērtējuma pozīcijas:

1000m sprints
1. Oskars Pundurs (Powerslide Latvia)
2. Roberts Pundurs (Powerslide Latvia)
3. Danila Ruusu (Uus Maa / Rullibaas)
4. Oleksandr Symonenko (SAM Roller Club)
5. Lauris Bitenieks (Powerslide Latvia)

11. Reinis Znotiņš (Powerslide Latvia)

Pēdējā distance, kuras punktus skaita kopvērtējumā, bija 3000m punktu izslēgšanas brauciens, kur dalībniekiem 30 apļu laikā jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu, kurus dod pirmajiem 2 dalībniekiem katros 5 apļos. Ja distances ātrākais dalībnieks apsteidz atpalicējus par vienu apli, tad tie tiek „noņemti” no trases. Dažādi taktiskie uzbrukumi no Igaunijas skrituļslidotāju puses nespēja salauzt mūsu sagatavotību. Šajā distancē nepārspējams bija Oskars Punudrs, kurš lielāko distances daļu veica solo slidojumā un ierindojās pārliecinoši pirmajā vietā. Jāpiebilst, ka finiša līniju sasniedza tikai 5 skrituļslidotāji, jo pārējie dalībnieki ātri vien tika apdzīti par apli un izslēgti no cīņas:

3000m punktu izslēgšanas brauciens
1. Oskars Pundurs (Powerslide Latvia) 10 punkti
2. Roberts Pundurs (Powerslide Latvia) 5 punkti
3. Danila Ruusu (Uus Maa / Rullibaas) 3 punkti
4. Lauris Bitenieks (Powerslide Latvia) 0 punkti
5. Igor Dziuba (SAM Roller Club) 0 punkti

9. Reinis Znotiņš (Powerslide Latvia)

Kā jau katru gadu, sacensību noslēdzošā distance bija 3000m komandas stafete, kur katrā komandā ir 3 skrituļslidotāji. Noteikumu paredz, ka katram no dalībniekiem jāveic vismaz 1 aplis. Pēc pagājušā gada lieliskās 2. vietas izcīnīšanas komandas stafetē, šogad Powerslide Latvija bija gatava cīņai par pirmo vietu! Un sacensību ātrākās komandas tika noskaidrotas pēc 30 apļiem:

3000m komandu stafete
1. Powerslide Latvia (5.09,0)

 • Roberts Pundurs
 • Oskars Pundurs
 • Lauris Bitenieks

2. Uus Maa / Rullibaas (5.22,0)

 • Danila Ruusu
 • Nikolai Yugai
 • Eerik Idarand

3. Albe Team/Arco Transport (5.28,0)

 • Kaspar Kaljuvee
 • Markko Adelbert
 • Lauri Koort

Un tā divas spriedzes pilnas dienas tika aizvadītas godam. Kopvērtējuma rezultāti vīriešu pro grupā tika apkopoti un 2 lielākie kausi atvesti uz Latviju:

Kopvērtējuma rezultāti:
1. Roberts Pundurs (Powerslide Latvia)
2. Oskars Pundurs (Powerslide Latvia)
3. Danila Ruusu (Uus Maa / Rullibaas)
4. Lauris Bitenieks (Powerslide Latvia)

7. Reinis Znotiņš (Powerslide Latvia)

Tā ir tikai neliela aisberga daļa no tā kā mums gāja. :grin: Kopā ar Powerslide Latvija komandu, šajās sacensībās dažādās vecuma un sagatavotības grupās startēja Guntis Pazuha (Mūsa Motors Rīga), kurš izcīnīja 2. vietu senioru grupā, Krišjānis Ceplis (b.j.c. Laimīte), kurš izcīnīja 3. vietu junioru grupā, Sandris Šnore (b.j.c. Laimīte) ar 4. vietu junioru grupā, Vadims Makarenko (b.j.c. Laimīte) ar 5. vietu junioru grupā un Dmitrijs Krivko (b.j.c. Laimīte) ar izcīnīto 2. vietu amatieru grupā!
Paldies visiem par atbalstu un īpašs paldies mūsu trenerim Laurim Biteniekam par ieguldīto darbu trenējot Latvijas skrituļslidotājus, kuri, tikai pateicoties viņam, spēja sasniegt tik augstus rezultātus.

Tiekamies visās 2013. gada sacensībās tepat Latvijā un Schänkel Tartu Rull 2014

Pilnus sacensību rezultātus no šīm sacensībām var aplūkot PDF failā: Schänkel Tartu Rull 2013 rezultāti

Daudz dažādas bildes un sacensību preses relīze organizātoru mājaslapā Rullibaas.ee

1 komentārs rakstam - “Powerslide Latvija uzvar lielākajās Baltijas sacensībās ziemā- Schänkel Tartu Rull 2013”

 1. oskarspundurs raksta:

  Video no igauņu puses: http://youtu.be/2qGtbVr4Eys

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: