Apraksts, bildes, video un rezultāti..

Teksts: Roberts Pundurs

Čau, visiem interesentiem, kas grib zināt kā latviešiem gāja Igaunijas Schankel skrituļslidu sprinta sacensībās! Tā kā sacensības tika organizētas 2 dienas, kuras bija 5diena un 6diena, tiem, kas dzīvo tālāk no Igaunijas pilsētas Tartu, tas bija pagalam neizdevīgi. Lielākajai daļai, protams, 5diena ir darba diena un tā kā sacensību sākums bija 17:00, tad visiem, kas devās uz Igauniju no Latvijas, nācās kavēt skolu un darbu.

Ap pulksten 12:00 pašā Rīgas centrā mēs visi sakāpām jaunajā Powerslide busiņā un devāmies ceļā. Mēs visi, tas ir- Lauris Bitenieks, Oskars Pundurs, Ansis Eljašāns, Reinis Znotiņš, Roberts Pundurs, Guntis Pazuha, Niks Strautiņš un Krišjānis Ceplis. Pirmais kuriozs Nika Strautiņa izpildījumā, jo viņš no rīta piecēlās ar 100% apziņu, ka dodas uz Igauniju slēpot. Labi, ka viss savlaicīgi tika saprasts un uz Igauniju slēpes nevienam līdzi nebija.
Ierodoties sporta kompleksā, kur notika sacensības, piereģistrējāmies sacensībām un devāmies izpērīt trases segumu. Jāsaka, ka tas bija visai neparasts (varbūt vienkārši moderns, bet es tādu nebiju taustījis), tam bija aptuveni 1-2mm mīksts gumijveida slānis virs cietā seguma. Ātrums (kā minēja paši) igauņi nebija lielākais, kādu varētu vēlēties, toties saķere līkumos bija vienkārši fantastiska! Domāju, ka to spēja novērtēt ikviens no dalībniekiem.

Varbūt pāris vārdos par vērtēšanas sistēmu un punktiem.. Par pirmo vietu dod 0 punktus, tātad, jo sliktākā vietā ierindojies, jo vairāk punktu saņem!

Pirmie starti bija 100m sprinta kvalifikācija (amatieriem automātiski arī kā finālbrauciens), kas noteikti neparādīja latviešu labāko iespējamo sniegumu, jo vēl nebijām apraduši ar trases trajektorijām. 100m sprinta distanci bija jāveic ar ieskrējienu, tas ir, slido pirmo apli kā vēlies, laiku sāk skaitīt, kad esi šķērsojis otrā apļa starta/finiša līniju. Jāpiebilst, ka laiks tika uzņemts manuāli ar hronometriem un 100m sprintā varēja rasties vislielākās kļūdas laiku mērījumos, ja salīdzina mērījumus ar startu no vietas. Katrā ziņā nevienam nekādu iebildumu nebija un visi bija priecīgi par saviem rezultātiem.

Pirmās dienas ietvaros bija dažādi PRO un AM kvalifikācijas braucieni, kur starta pozīcijas bija sadalītas tieši pēc 100m sprinta rezultātiem. Sprinta rezultātus var apskatīties rezultātu tabulās, katrā ziņā latviešu skrituļslidotāji ierindojās salīdzinoši augstās vietās un bija gatavi nākamajām distancēm.

Kad pirmā diena bija galā, devāmies uz viesnīcu atstāt mantas lai dotos tusēt (lasīt: ĒST) pirms gulētiešanas. Jāsaka, ka maltīte mums beidzās visai vēlu (ap pusnakti), bet no rīta jāceļas salīdzinoši agri, lai paspētu paēst brokastis un 10:00 atkal būtu uz starta līnijas.

Nedaudz neizgulējušies, tomēr apņēmības pilni iesildījāmies jaunās dienas startiem. Diemžēl Lauris Bitenieks nākamajā dienā nevarēja turpināt sacensības, jo, kā jau bija paredzēts iepriekš, viņam bija jādodas tālāk uz Pērnavu savās darīšanās.. Tad nu mēs bijām palikuši 7 cīnītāji uz skrituļslidām. Līdz pusdienlaikam (~13:00) bija dažādi kvalifikācijas braucieni un iespējams jau kāds fināls, tad 4h pārtraukums (zāli bija noīrējuši florbolisti savam čempionātam) un 17:00 atkal sacensību turpinājums. 4h visi izmantoja lietderīgi- lai paēstu un atpūstos.

Vakara lielākais notikums pavisam noteikti bija „Team relay”, jeb komandu stafete! Komandai bija jāsastāv no 3 skrituļslidotājiem un kopā jāveic 30 apļi ar nosacījumu, ka vienam komandas biedram minimālais apļu skaits ir 1. Komandu stafetē praktiski visas komandas bija ļoti spēcīgas un paredzēt iznākumu nebija iespējams. Mūsu stiprākā komanda „Powerslide Latvija 1” tika nokomplektēta un tajā brauca Oskars Pundurs, Ansis Eljašāns un Roberts Pundurs. No Latvijas savu komandas dalību pieteica arī „Powerslide Latvija 2”, kurā startēja visi skrituļslidotāji no amatieru/junioru grupas- Reinis Znotiņš, Niks Strautiņš un Krišjānis Ceplis. Cīņa bija spraiga jau no pašas starta līnijas un izrāvienu izdarīja Ansis Eljašāns (Powerslide Latvija 1), kas lika visiem aizmugurē esošajiem ieslēgt modrību un saprast, ka cīņa būs ne pa jokam. Vidēji viens aplis varētu būt veikts ~10 sekundēs, tādēļ uz beigām atvilkt elpu (atelpoties) nebija vairs iespējams. Beigu beigās sīvā cīņā starp Igaunijas ātrākajiem sprinteriem, ļoti sīvā cīņā „Powerslide Latvija 1” izcīnīja 2. vietu, atpaliekot no 1. vietas par vienu nieka līkumu un apsteidzot 3. vietu par vienu apli!

Jāuzteic Guntis, kurš, pirmo reizi startējot šāda veida sacensībās, kopvērtējumā ieguva augsto 4. vietu! 100m sprintā Guntis uzrādīja 2. labāko rezultātu AM grupā. Guntis pavisam noteikti ieguva vērtīgu pieredzi, jo uz savas ādas „izbaudīja” cik liela nozīme skrituļslidošanā ir tieši stratēģijai. Esmu pavisam drošs, ka nākamajās sacensībās viņa panākumi būs vēl labāki.

Visi jaunie talanti- Reinis Znotiņš, Niks Strautiņš, Krišjānis Ceplis, parādīja savu neatlaidību un, pats galvenais, ka Latvijā briest arī nākamā skrituļslidotāju paaudze. Zīmīgi, ka viņi bija vienīgie dalībnieki Junioru grupā vīriešiem (neviens dalībnieks no Igaunijas), tādēļ viņi startēja kopā ar AM grupu, bet tika apbalvoti atsevišķi.

Jāapsveic Oskars Pundurs ar lielo panākumu- 3. vieta kopvērtējumā PRO grupā un Ansis Eljašāns ar 7. vietu. Jāpiebilst, ka 3. līdz 7. vietu ieguvējus kopvērtējumā šķir tikai 3 punkti, tā kā cīņa bija ļoti sīva.

Rezumē.. Šīs pavisam noteikti bija interesantākās un azartiskākās ātruma skrituļslidošanas sacensības kādās bija nācies būt! Arī citi atzina, ka neviens maratons nestāv klāt šāda tipa sacensībām- nemitīgs azarts, dažādas distances un daudz iespēju mainīt norises gaitu. Tādēļ ar nepacietību jau tagad gaidu nākamās sprinta sacensības, kurās cīnīties līdz pēdējam elpas vilcienam! ;)

P.S. Zemāk varam rezultātus, bildes un video.

Pilnie rezultāti xls formātā lejuplādējamirezultati-tartu-rull-2012-xls- ,bet kovērtējuma rezultātus var apskatīt raksta apakšā (bilžu formātā, LV sportisti atzīmēti ar dzeltenu).

(Foto saglabāšana no flickr.com galerijas. Spiežam uz bildes līdz tai apkārt ir tumšs fons, labajā augšējā stūrī spiežam View All Sizes, izvēlamies sev tīkamāko izmēru, labais taustiņš un Save Target vai Save Picture As).

Saite uz galeriju flickr.com: http://www.flickr.com/photos/skritulslidas/sets/72157628980536753/

Kopumā no sacensībām mums ir pieejami 31 video, kas visi ir redzami online: http://youtube.com/freeskatelv

Pāris video no tiem:

5 komentāri rakstam - “Atskats uz skrituļslidošanas sprinta sacensībām Igaunijā, Tartu, 20. – 21. janvāris, 2012”

 1. Boze raksta:

  Tā es jūtu, ka te kādam būs jauna ķivere? :D

  Rezultāti pa smuko super naiss :P

 2. Roberts raksta:

  Ja kāds tiešām izlasa aprakstu, tad lūdzu iekomentējiet to, ka izlasījāt!!! Tā lai es zinu, ka nav velti sēdēts un drukāts.. :mrgreen:

 3. Tonijs raksta:

  Prieks par latviešu sasniegumiem!

 4. Ad Noctum raksta:

  Izlasīju! Paldies Tev, Robert par centību un pacietību! :) I phuckin’ lazy at times to push those cocksucking buttons as well! :-D

 5. oskars pundurs raksta:

  Vēl bildes no igauņu puses: https://plus.google.com/photos/110893543819068288067/albums/5700861562125055201?banner=pwa&authkey=COSozJjIoLL_cw

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: