16 komentāri rakstam - “Instruktāžas video: Bremzēšana ar papēža bremzi un bez tās”

 1. Dmitrijs raksta:

  Fake parallel un parallel – labs ;)
  maybe next video will be shuffles? ;)

 2. Roberts raksta:

  Beidzot! Super video cilvēkiem, kas mācās braukt ar skrituļslidām un domāju, ka arī pieredzējušākiem skrituļslidotājiem interesanti šo noskatīties 8)

 3. Ad Noctum raksta:

  Шаффлы-ху@флы! :)

  Iebāzīšos ar savam piecām kapeikām, kā iesācējs :wink: !
  Manuprāt, labāk tad jau tasīt video par (piemēram):
  1) kā pareizi krist (ass-stop is a quite efective way to stop, BTW! :lol: ) Lieliska iespēja nodemonstrēt, cik efektīvs ir ne tikai standarts aizsargu komplekts, bet arī kevlara šorti, piemēram :lol: ;
  2) kā pareizi slidot uz ielām – tie paši bremzēšanas veidi, bet pilsētā, īpaši pie luksoforiem, kā pārbraukt pāri tramvaju sliedēm, kā rīkoties uz bruģakmeņiem, kā drošāk nobraukt no tilta (vakar, nobraucot no VEF tilta, tā на@бнулся – paldies dievam, bija delnu sargi :twisted: ), kā rīkoties, ja no pagalma pēkšņi izbrauc mašīna, kā nobraukt/ uzbraukt no/ uz kāpnēm (ne jau ar extreme vai FSK slīdam, protams! :wink: ), etc., etc….;
  3) kā efektīvāk, nezaudējot ātrumu, izbraukt pagriezienus…

  Nu kaut kā tā.

 4. oskars raksta:

  4) kā pareizi kopt skrituļsidas- bremzes maiņa, ritentiņu maiņa, gultņu maiļa
  5) sīkāks skaidrojums kā iztīrīt un ieeļot gultņus

  utt
  utt

 5. Raiiners raksta:

  Njaa Pedejam postam piekritu ka pareizak Tirit skrulenes. JO katrs reali tira savadak un katram efekts citadaks.

 6. Dmitrijs raksta:

  kā efektīvāk, nezaudējot ātrumu, izbraukt pagriezienus
  ja esi iesācējs – tad nekādi.
  kā pārbraukt pāri tramvaju sliedēm, kā rīkoties uz bruģakmeņiem, kā drošāk nobraukt no tilta – ja esi iesācējs – tad nekādi. lenām var iet vai pat novilkt slidas.
  kā pareizi krist – ja esi iesācējs, tad nevajag krist, pat ja tev pateiks kā. kritiena laikā tu par nedomāsi, jo esi iesācējs.
  Iesācējam jādomā par to, kā lai atrāk kļut par pieredzējošo rolleri un tad sakt domāt par kaut ko smagāku. Vel var mācīties FSK.

 7. Dace raksta:

  Dmitrij :D grūta dzīve iesācējam :D

 8. Ad Noctum raksta:

  Дмитрий, по Твоим теориям новичок обречён на пустые парковки. :lol:
  Par ātriem pagriezieniem – es gan jau pašlaik mēģinu apgūt cross- over soļus. Pilnvērtīgai pašnāvībai gan jāsagaida nākoša sezona.
  Par to, kā pareizi krist – kam tad jākrit, ja ne iesācējam?! Principā, tapāt ir skaidrs, ka vispirms jākrīt uz ceļu sargiem un tad uz delnu sargiem. Teorijā tā kā piedāvāts pa vidu izmantot elkoņu sargus, bet man nesanāk. Ja ātrums ir liels – uzreiz uz delnu sargiem un, pieskaroties zemei, momenta uz sāniem, pretējā gadījumā, IMO, liela varbūtība dabūt lūzumu. Ja nesanāk krist uz priekšu, tad uz sāniem, bikstītiem vakars, bet var iztikt ar zilumiem, jo ja taisni uz astes kaulu – pi@ģec. Savulaik slēpojot dabūju astes kaula plīsumu.
  Bruģakmeni, tilti, sliedes – tā ir sadzīves ikdiena, ko tur īpašu gaidīt?
  Kopsavilkuma vietā – iesācējam nav JĀDOMA par to kā kļūt par to, kā kļūt par pieredzējušo roleri, iesācējam JĀRĪKOJAS, lai kļūt par tādu.

 9. oskars raksta:

  dmitrijs pareizi pateica un varu papildināt viņa teikto ar to, ka par katru sīkumu video uztaisīt ir pārāk sarežģīti! lai video izksatītos kaut cik pieklājīgi tur ir jāiegulda diezgan daudz darba un ja tas tiek nolemts darīt, tad par lietām, kas ir fundamentālākas!

  par pārējām lietām var izrunāties internetā vai arī dzīvē, kad sanāk satikties kādā skrituļotāju izbraucienā!

 10. Mintol raksta:

  Согласен как с Димой так и с Оскаром!

  А если в двух словах – то суть НОВИЧКА, стоять на роликах на ПРЯМОЙ дороге, если ты новичек милости просим в парк победы, межапарк там тебе не машин, не бруща, не бордюров. Осваиваешь технику катания, простейшие техники торможения, учишься СТАБИЛЬНО стоять на роликах! И вперёд в город, а город сам тебя всему научит. Научится падать и избегать машин по видео не возможно, это как минимум глупо, при падении или в экстремальных ситуациях работает не голова а защитные инстинкты. Если ты научился элементарным торможениям и разворотам то в экстремальной ситуации ноги сделают всё сами. :wink:

 11. Mintol raksta:

  Само по себе видео замечательное, самая важная вещь для новичка это торможение, в видео всё доступно объяснено и показано.

 12. Dmitrijs raksta:

  Ad Noctum, tieši tā es arī domāju. un tieši tā es arī dariju vel 2009.gadā martā, izmantojot stāvvietu pie Azur veikala – kur arī pirmo reizi man sanāca braukt atmuguriski.
  Kad iesācējs nolemj braukt pa pilsētu – tad viņš tiek pakļauts riskam un neviens viņam nedos nekādas garantijas.
  Par to kam ir jākrīt – krist var izpildot kādu elementu vai triku – un tad tu saņemies un esi gatavs kritienam, tad arī ir vajadzīga tā instruktāža.
  Freeskate gadijumā – tu pat nezini kas ir aiz pagrieziena, varbūt bērns, suns vai viss kopā – tur stradā pieredze un kā Mintols teica: kājas pašas izdarīs ko vajag. Bet ja kājas stav otro dienu uz slidām – tad tici man, nekas neglābs, jo tur ir vajadzīgs vismaz parralel slaids.
  P.S. es apmāciju vienu sievieti no pilnās nulles. 2 treniņi pa 2 stundām bija pietiekoši lai viņa varētu braukt, bremzēt, pagriest ar sk.slidām, bet tās prasmes nevarētu viņu izglābt nestandartā situācijā.

 13. Dmitrijs raksta:

  by the way – kāda reakcija bija jauniņam autovadītājam un pieredzējušam? Janiņais taču ir jau pilnīgi apmācīts, izsniegtas tiesības, zin visus noteikumus, kā rīkoties ja mašinu sāk nesāt un tā talāk. Bet vai tiešam teorija viņu glābs uz ledus ceļa? kad dīvaina sajūta neļauj domāt… bet jādara kaut kas un ātri.

 14. Raiiners raksta:

  Nuu pilseta ir daudz savadak neka kaut kada maza Miesta braukat.
  Joo daudzi Autovaditaji мыз gandriz nesakatas un galvenais nebaidiitise un pa tam pasham sliedem vnk mochiiit paari. Savadak nekad neiemaciiisies. Un ka pareizi krist shitas mani sasmidinaja. :D Joo tach kad kriiti tu мыз tur nevari nekadi pareizi nu ja кувяш kad kritisi tad jau ja :D Beet ta isti nekad nav. Un vislabak iznemt likumus var darit taka hokeja vnk reali iegulties pagriezinā. Un vel var likt kāju pāri kājai. Nuu bet isti pilseta neiesaku baigakos manevrus veikt jo cilveki vnm ir takā aizmiguši :D:D iet virsū utt. Un no iesācēja lai kļūtu par profiņu paies ilgs laiks. Un vairāki kritieni.
  Mhhm laikam viss buutu kas bij prasiits ko vel varetu uzfilmēēt,

 15. Aija raksta:

  Sveiki, uz asfalta jau visa bremzēšana smuki izskatās, bet problēma ir tā, ka parkos populārākais segums ir bruģis un plāksnes, man pagaidām kaut kā neriskējas bremzēt savādāk kā skujiņā vai apgriežoties :-? Kā ar bremzēšanu uz šāda seguma 8-O

 16. admin raksta:

  uz bruģa un plāksnēm mierīgi var izmantot papēža bremzi, t veida bremzēšanu. Principā ja tev pa to bruģi vai plāksnēm sanāk braukt, tad vajadzētu sanākt arī bremzēt ;)

Rakstīt komentāru:

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: